podzemi.xf.cz DALEKO VÍCE INFORMACÍ NALEZNETE NA www.montanya.org
  Jmenuji se Jaroslav, ale mezi kolegy jsem znám spíše pod přezdívkou Blancman. Historické podzemí a podzemí vůbec mě zajímalo od dětských let. Vyjít z domu bez baterky bylo pro mě hříchem. Osud mě svedl dohromady s Karlem Pokorným, který se pro mě stal snad nevyčerpatelnou studnicí znalostí, nápadů a podnětů z tohoto oboru a navíc i spolehlivým kamarádem. Nechtělo se nám však pracovat jen tak, svévolně, a tak jsme se dali pod hlavičku speleologické společnosti Kladno, kde působíme dodnes. V oblasti historického podzemí velmi dobře spolupracujeme s brněnskou skupinou Agartha a také se společností CMA Laco Lahody. 
Navzájem doplňujeme naše znalosti a mnoho akcí je podnikáno společně. Tím bych také chtěl dát vědět všem lidem, kteří rádi podporovali všelijaké roztržky a snažili se vnést do našich řad rozkol, že tomu tak již není a prostě nebude. Spojuje nás všechny velký zájem o historické podzemí a to je to nejdůležitější. A teď zvu všechny milovníky tohoto tajemného oboru, ať vstoupí na naše stránky, zatají dech a ponoří se do tajemné atmosféry tmavých prostor starých hradů, zámků, klášterů, kostelů, tvrzí a měst. Ať si zkusí představit nespočet hodin práce k hloubení těchto prostor, potu, dřiny, ale také i krve. K čemu sloužily? Proč se dělaly? To se Vám alespoň trochu pokusíme objasnit. 
Zajímavé odkazy
Stránku podzemi.xf.cz  PROVOZUJE montanya.org 
 
     
 

 

 

 
SPRÁVA WEBU  montanya.org   
 TOPlist
SKK Speleo klub Kladno neprovádí stavební úpravy ani jiné zásahy do architektury historických staveb, neprovádí asanaci a otvírky nepřístupných podzemních prostor a archeologické práce v historických lokalitách. Historická sekce SKK pouze monitoruje současný stav podzemí, pořizuje fotodokumentaci a orientační nákresy podzemních prostor.